ХОРОР ВО ЛУНА ПАРК: Ролеркостер се заглавил, 22 лица останале да висат наопаку, гледајќи смрт во очи! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Ролеркостер се заглавил во Феникс, Аризона, каде 22 лица останале заробени. Локалните медиуми и пожарникарите потврдија дека атракцијата запрела во саботата на средина на возењето. Луѓето виселе потпрени на околу шест метри над земјата (околу 2 метри).

Loading...

Пожарникарите и брзата помош веднаш пристигнале на местото на настанот. Противпожарните единици успеаја да држат сè под контрола и полека да ги стават сите луѓе безбедно на земја.

Сè уште не е познато зошто се случил инцидентот.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *