22.07.2019 12:37

ХОРОР: Мајка фрлила бебе во канализација, го спасиле кучиња скитници (ВИДЕО)


Жена од Индија снимена е како фрла новороденче во канализација, но девојчето од сигурна смрт го спасиле кучиња скитници.

Како што пренесува АП, кучињата го пронашле бебето, а потоа почнале да лаат за да на луѓето им укажат дека тука се наоѓа бебето.

loading...

Детето било набргу спасено и однесно во болница. Лекарите рекле дека имало среќа што на време било пронајдено.

Медиумите пренесуваат дека ова е уште еден обид за убиство на женско дете, што се уште е голем проблем во некои делови на Индија, каде женското дете го сметаат за економски товар.

Image by Rainer Maiores from Pixabay


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments