22.07.2019 12:37

ХОРОР: Мајка фрлила бебе во канализација, го спасиле кучиња скитници (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Жена од Индија снимена е како фрла новороденче во канализација, но девојчето од сигурна смрт го спасиле кучиња скитници.

Како што пренесува АП, кучињата го пронашле бебето, а потоа почнале да лаат за да на луѓето им укажат дека тука се наоѓа бебето.

loading...

Детето било набргу спасено и однесно во болница. Лекарите рекле дека имало среќа што на време било пронајдено.

Медиумите пренесуваат дека ова е уште еден обид за убиство на женско дете, што се уште е голем проблем во некои делови на Индија, каде женското дете го сметаат за економски товар.

Image by Rainer Maiores from Pixabay


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments