ХОРОР: Даниела фрлила 100.000 долари за да ѝ го исечат носот и да изгледа вака (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Холанѓанката Даниела потрошила огромна сума пари за да се подложи на екстремни хируршки зафати и да го преобликува своето тело.

Loading...

Даниела потрошила 100.000 долари на различни операции за преобликување на своето тело.

 

 

Таа ги преобликувала забите за да личат на заби од ајкула, ставила импланти во јаготките, челото и зад ушите, го раздвоила јазикот, па дури и била подложена на скарификација – болен процес на сечење на кожата и правење цртежи на неа.

Одејќи чекор понатаму, Даниела решила да ѝ го ампутираат носот. Таа е првата жена во светот која е подложена на ваква процедура.

 

Loading...

 

 

Даниела во едно интервју изразила дека секогаш чувствувала потреба да биде поинаква.

Своето патување за модификација го започнала на 18-годишна возраст, правејќи ги првите тетоважи и пирсинг.

 

 

Loading...

 

Во интервју за linda.nl, оваа 30-годишна девојка признала дека одлуката да и го ампутира носот не била лесна.

Таа призна дека процедурата е неповратна и призна дека била подложена на опсежна психолошка подготовка, честопати консултирајќи се со својот лекар пред операцијата.

 

 

 

Процедурата која траела повеќе од два и пол часа не била целосно безболна. И покрај тоа што била под анестезија, Даниела била свесна за искуството – ги почувствува засеците и последователните конци.

Loading...

Без разлика, таа е исклучително задоволна од исходот и брзо закрепнува.

Спротивно на очекувањата, нејзиниот глас по операцијата останува непроменет и дише како и обично.

 

 

 

Loading...

Даниела ги користи социјалните мрежи за да ги поттикне младите да ја прифатат нивната уникатност и да не се плашат од промени.

Таа е за модификации на телото, доколку тие се начин да се подобри сопствената перцепција, пренесува Essa News.