08.11.2019 01:02

Холивудскиот Супермен пронајден мртов во контејнер


Актерот Кристофер Денис (52) бил пронајден мртов во контејнер во Сан Фернандо.

Поранешниот актер работел како уличен забавувач повеќе од дваесет години. Тој ги забавувал минувачите на познатата „Патека на славните“ во костум на Супермен.

loading...

Секој што живеел или дошол во Лос Анџелес, го сметал за жива холивудска легенда и една од трговските марки на познатиот булевар, а едно време беше еден од главните соработници на документарниот филм „Исповеди на суперхерој“.

Престана да работи кога беше нападнат и ограбен, што резултираше со повреди кои го спречија да го прави она што може најдобро.

Поради ова, тој беше бездомник во текот на изминатите неколку години, со тоа што медиумите сега известуваат дека е пронајден мртов во контејнер за собирање облека за бездомници.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments