Холивудски ѕвезди кои кариерите ги започнале во филмови за возрасни (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Патот до славата и успехот е често трновит, а некои од денес познатите филмски sвезди почнале да ги градат своите кариери во многу помалку ценети филмови за возрасни пред нивните улоги во хит филмовите.

Loading...

Мет Лебланк (52)

Пред улогата на Џои во „Пријатели“ да му донесе светска слава, тој глумел во популарната еротска серија „Red Shoe Diaries“.

Во една епизода од серијата, неговиот лик заведува адвокатка и има секс со неа во лифт.

Камерон Диаз (47)

На 19 години, Камерон за прв пат се појавила целосно гола во секси видео со наслов „She’s no angel“.

Иако со тоа привлекла внимание, таа јасно сакала нејзината кариера да се движи во поинаков правец, па затоа го тужила и сместила во затвор креаторот на видеото кој ја уценувал.

Сепак, на задоволство на нејзините многу обожаватели, видеото излезе на интернет.

Loading...

Џеки Чен (65)

Легендата на кунг фу филмовите не отсекогаш глумел во акција и комедија.

Имено, во 1975 година играл улога во филмот за возрасни „All in the family“.

View this post on Instagram

Liking vintage ~ ?

A post shared by Jackie Chan 成龍 (@jackiechan) on

Силвестер Сталоне (73)

Овој актер е познат по серијалот „Роки“, но малкумина знаат дека оваа холивудска ѕвезда глумела во филмот за возрасни „The Party at Kitty and Stud’s“ во младоста.

Тој вели дека во тоа време бил практично бездомник и дека сиромаштијата го принудила да го стори тоа.

Хелен Мирен (74)

Една од најпознатите светски актерки во 1979 година, глумеше во филмот „Калигула“, римски еп што на крајот беше забранет поради своето контроверзно сценарио.

Loading...

Повеќето што го гледале филмот велат дека е чиста порнографска содржина.

Арнолд Шварценегер (72)

Овој актер поминал прилично импресивен од порно ѕвезда до гувернер.

На млада возраст, тој заработувал како модел, позирајќи целосно гол за геј магазинот „After Dark“ и, наводно, глумел во филм за возрасни, но денес е тешко да му се влезе во трагот.


Leave a Reply