Хит во најава: Ова е новата песна на Мартинијан Кириловски (видео)

Сподели со своите пријатели

Мартинијан Кириловски уште еднаш докажа дека се искачува на врвот на естрадното небо во Македонија, а последен доказ е неговиот пласман во финалето од реноминарниот штипски фестивал „Макфест 2016“ каде настапи со песната „Смрзната во прегратка“.

За сите оние кои не го проследија првото полуфинално издание можете да ја слушнете песната на интернет, а веќе утре да гласате за Мартинијан во финале и заедно да му помогнеме да го освои првото место.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.