ХИТ СНИМКА: Руски астронаут лета на правосмукалка (видео)

Сподели со своите пријатели

Рускиот космонаут Антон Шкаплерот објави на својот Твитер прогил снимка од лет на правосмукалка по Меѓународната вселенска станица.

Космонаутот рекол дека често го прашувале дали членовите на екипажот летаат по станицата на правосмукалка и токму на својот трет лет, тој одлучил да ја „испроба“ правосмукалката.

Многу корисници оставиле интересни коментари дека летот на правосмукалка е многу интересен.

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.