ХИТ: Магарето почнало да му „пее“ на семејството кое го посвоило (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

магаре Монте ги освои срцата на многу следбеници на ТикТок со своите способности за пеење, а неговите видеа собираат тони лајкови и коментари. Ова 28-годишно магаре почнало да му пее на своето човечко семејство откако бил посвоен, пренесува The Dodo.

Loading...

Пинки Раглс го посвои ова распеано магаре пред две години од ранчот на чудата во Тексас, кој е дом на повеќе од 400 животни. Ранчот е специјализиран за спасување, рехабилитација и посвојување и служи како засолниште за загрозени копитари. „Тој не беше тип на магаре, се држеше на страна и беше помал и постар од другите“, објасни Раглс зошто чекал подолго да биде посвоен.

Првиот пат кога го донела дома бил тивок и не испуштал звук. По некое време, кога се опушти, не застана. Раглс наведува дека во еден момент дури почнал и гласно да завива, што дополнително ја збунило. „Не знам дали тој некогаш направил таков шум порано“. Немаме идеја“, рече таа.

Кога беше целосно дома, почна со своето сега веќе познато пеење. „Тој сфати дека сега ова е неговиот вечен дом, а неговата личност дојде до израз“, рече Раглс. Монте користи пеење за да добие храна од мајка си, а се навикна и на другите животни на нивниот имот, два коња , 18 кокошки и три кучиња, дека е време да јаде кога пее.

Магарето Монте го следат над 340.000 луѓе на неговиот профил ТикТок, со кој управува неговата згрижувачка мајка, а неговите видеа досега собраа осум милиони лајкови. Освен него, на видеата се појавуваат и други животни со кои Монте го дели имотот.

 

@montethesingingdonkey We got a TINY bit of rain, and it woke up the bugs 🤬. If you wanna know what he is wearing, watch the pinned videos or Google it. 🤘 #montethesingingdonkey #emptybowlblues #farmyardopera #farmyarddrama #PrimeDayDreamDeals #farmyarddrama #donkeysoftiktok #donkeytok #fyp #flygear #xyzbca #longearlife #texas #monteforpresident2024 #monte2024 #mathemeatloaf ♬ original sound – Monte The Singing Donkey