Хигиеничар во „Југ-турист“ добил сериозни повреди од рачна пила

Сподели со своите пријатели

Медицинска сестра од Медиционскиот центар во Куманово вчера во Полициската станица во Куманово пријавила дека -годишниопт Ѓ.Т. од Младо Нагоричане бил донесен со тешки телесни повреди, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Имено лицето било вработено како хигиеничар во „Југ-турист – Куманово“ кој околу 1-0 часот се качил на дрвени скали и со рачна пила сечел гранки на дрво во гкургот на автобуската станица Куманово, при што паднал од скалата и се здобил со тешките телесни повреди.

Истиот е пренесен и задржан на Хирушкото одделение во куманосвката болница, а увид на местотот на настанот извршиле ОКТУПА – КУманово и инспектор за заштита на животот и здарвјето при работењето.

Се преземаат мерки за целосно засветлување на настанот.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.