Хероин пронајден кај 45-годишен кумановец

Сподели со своите пријатели

Четириесет и петгодишен кумановец бил приведен вчеравечер откако кај него полицијата пронашла хероин.

Loading...

– На 17.06.2024 во 20.00 часот во Куманово, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово го лишиле од слобода З.Ц. (45) од Куманово затоа што при преглед кај него бил пронајден хероин, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Како штод одаваат оттаму, З.Ц. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  54-годишник нападнат во кумановско Биљановце