Хаос на свадба! Љубовницата се појави во венчаница! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Не е тајна дека некои мажи ги изневеруваат своите партнерки и дека некои одмазднички љубовници се појавуваат на нивните свадби за да се вмешаат, но кога сте виделе друга жена на свадба да се појави како резервна невеста?

Loading...

Во видео кое кружи на Твитер, гледаме жена облечена во бело како лежерно влегува во просторија каде што се собрани луѓе. Таа набрзо прави сцена, додека мажот се обидува да ја смири и да ја оддалечи.

Во позадина прво се слуша жуборот на луѓето, а потоа се погласните рикања и навивања. Дознаваме дека мажот кој се расправа со жената е младоженецот, а потоа на видеото се појавува друга госпоѓа облечена во бело, млада, која стои во место како ништо да не разбира.

Младоженецот се обидува да ја исфрли љубовницата од собата, но не успева во тоа, а на помош му доаѓа еден од гостите, за жената која е покрај себе да расудува со неа и да ја извлече од свадбата. Сè уште не го знаеме епилогот од оваа ситуација, но сосема сме сигурни дека младоженецот кој сака да „слика“ имал многу да и објасни на сопругата, доколку воопшто се случила венчавката.

Како и секогаш, најинтересни се коментарите под ваквите видеа, а ние ви пренесуваме само дел од реакциите на луѓето на социјалните мрежи:

– Оваа жена е легенда!

– Замислете го овој заплет: Таа е со него повеќе од 7 години, а тој сака да се ожени со девојка која ја запознал пред 5 месеци!

 

Loading...