Грузиско засилување за ЖРК Куманово

Сподели со своите пријатели

Дваесет и двегодишната Кетван Венетски од Грузија ќе го засили Женскиот ракометен клуб Куманово во претстојната сезона.

Станува збор за ракометарка родена во Тбилиси, Грузија која може да настапува на позицијата десен бек или десно крило, а со ракомет се занимава повеќе од осум години со кратки паузи.

Loading...

Последниот клуб за кој има настапувано е клубот од соседно Косово,  ЖРК Истогу.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *