15.07.2015 10:10

Груевски: Јас сум задоволен од постигнатиот договор (видео)


По завршувањето на преговорите со Јоханес Хан и лидерите на четирите политички партии, прес конференција одржа Никола Груевски, кој од позиција на премиер, истакна дека политичката криза во Македонија е решена, а европските перспективи за Република Македонија остануваат отворени.

– Денес имавме успешни преговори кои завршија со договор за избори. Јас сум задоволен од постигнатиот договор, истакна Груевски.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments