Груевски и Трајановски избркани од населението на Сингелиќ (видео)

Сподели со своите пријатели

Градоначалникот на град Скопје Коце Трајановски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски попладнево беа избркани од населението на Сингелиќ, јавува телевизија Шења.

Само пред камери доаѓаш, дојди да видиш што си направил, само пред камери се сликаш, кај бегаш, дојдете наваму да снимате –  гласно му довикуваше еден од граѓаните на Груевски.

Инаку претседателот на владејачката партија и министрите вчера и денес прават паради низ поплавените подрачја во скоспкиот регион, додека населението мака мачи да ги санира последиците од невремето.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.