Грчка водителка на временска прогноза која им го помати умот на гледачите (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Елени Чолаки е синоптичар на грчката телевизија која од рано наутро ги развеселува Грците со своите најави.

Loading...

Вообичаено сме навикнати на еднообразни соопштенија за времето што не очекува во наредните денови – претежно сончево, со малку облачност, врнежливо…

 

 

Но, Елени не е секојдневна водителка, напротив, од пет часот наутро е разиграна, насмеана, сака да игра и да пее.

Ѝ се придружуваат колегите кои не можат да ѝ одолеат на нејзината позитивна енергија.

 

Loading...

 

„Најдобрата временска прогноза досега“, „Таа е олицетворение на среќата“ и „Со неа секој ден е сончево“, се само дел од коментарите под виралните видеа на оваа водителка.

Некои едноставно не можат да разберат од каде добива толку многу енергија рано наутро.

 

 

А ако мислевте дека можеби игра само кога е сончево, ќе видите дека е весела и скока дури и кога времето е лошо.

Loading...