Гостувањето на Зоран Заев на Канал 5 – топ тема во Македонија (видео)

Сподели со своите пријатели

Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, вчеранавечер беше гостин во ТВ Канал 5, што предизвика вистинско внимание и лавина коментари на социјалните мрежи, откако подолг временски период, опозицијата нема покани да присуствува на јавни настапи во оваа телевизиска куќа.

Заев од позиција на прв човек на Социјалдемократскиот Сојуз во разговор со Лидија Богатинова, говореше на неколку клучни политички теми, а досега неговиот настап на каналот Јутјуб го проследија повеќе од 30 000 посетители.

https://www.youtube.com/watch?v=T8hkyQhYY1s

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.