Го тера синот да прави по 12.000 чекори дневно ако сака да игра игри за викендот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Ако сака да игра игри за време на викендите, момчето мора да прави 12.000 чекори дневно.

Loading...

Неговата мајка објави видео на ТикТок во кое момчето трча преку трака, обидувајќи се да ја постигне својата секојдневна цел.

„12.000 чекори дневно за да заработите играње игри за време на викендот“, напиша таа во видеото, споделувајќи ги луѓето кои ја гледале снимката.

„Во ред е да се движите, но потоа одете со детето во парк, не правете го ова“, „Ова се работи за кои таа ќе разговара со психијатар еден ден“, беше критикувана.

Мајката објаснила дека не го тера синот секој ден да трча на лента за трчање, но мора да биде активен.

„Моите деца можат да преземат одреден број чекори како што сакаат. Исто така, ако не сакаат да играат игри, не мораат. Тие можат да направат свој избор. Мојот син ме праша дали може да ја користи лентата откако јас завршив со трчање. Како наставник по физичко, можам да ви кажам дека немате поим колку се нездрави децата“, рече таа.

Други сметаат дека е позитивно тоа што момчето ги користи сите средства за да направи 12.000 чекори дневно.

„Во секој случај, за пофалба е што се движи. Нека трча каде и кога сака.“

Loading...

 

@themarienfam Yes, ges rubning in crocs. 🤣 #videogames #boymom #workout #momlife ♬ Good Day – Nappy Roots