Го шишаше пријателот кој боледува од рак, а она што го направи потоа ги остави сите без зборови (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Нафтали Мартин, млад човек кој страда од тумор на лимфома, во моментов е на хемотерапија, поради што започнал да губи коса.

Loading...

Тој го замолил својот пријател Џоел Ортега Гонзалес да ја избричи косата и сакал целиот процес да го сними со камера.

Додека го бричеше пријателот, Џоел ја сврте машината кон себе и започна да ја отстранува сопствената коса за да ги олесни тешките моменти и периодот од животот низ кој минува неговиот другар.

Нафтали, кога сфати што се случува, не можеше да ги задржи солзите, пренесува Мирор.

Видеото го сподели на Инстаграм, но и на ТикТок, каде беше прегледано скоро 10 милиони пати.

„Џоел не е само мој колега, тој ми е како брат“, напиша Нафтали во изјавата.

 

@neftabarber#noestassolo #cancer #amigosforever #barbero #barber #viral #life @imjooeel @lordsandbarbers

♬ Love Is Gone – 女王Music

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *