Глупост или храброст: Погледнете само што му падна на памет на овој возач (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Додека голем број возачи мака мачат да паркираат и да го свртат возилото во тесен простор во сосема безбедни услови, на социјалните мрежи се појави интересно видео на кое е прикажан многу вешт возач, за кој многу корисници се прашуваат дали е реално или не. И тие се во право што го прашуваат тоа. Погледнете зошто во видеото подоле.

Loading...

Ова секако не е првото или единственото видео на кое се гледа како возач го врти своето возило на „пет тркала“. Сме виделе дури и камиони како излегуваат од завидни сообраќајни ситуации, но оваа смиреност и одлична проценка на возачот е всушност најинтересна.

Имено, на видеото се гледа возач кој прилично бавно, без никаква неизвесност, го врти своето возило на изведениот пат. Но, тоа можеби и не е толку необично ако од една страна не беше целосно ризична. Што би се рекло малку по малку  и автомобилот може да се врти во неверојатно тесен простор, што не би требало да претставува толку голем проблем за возачите бидејќи се што им треба е правилно да маневрираат, да имаат чувство и добро да проценат. Но, дури и да го имате сето тоа – прашањето овде е – дали би се осмелиле да маневрирате во ваква ситуација?

Многу корисници на социјалните мрежи се прашуваат зошто возачот едноставно не тргнал во рикверц… Па, знаеме дека луѓето прават се за Интернет популарност , па во тој случај веројатно не би ја виделе оваа ситуација, која секако не беше забележана дека не  беше прикажана на јавноста.

И додека многумина дебатираат дали возачот заслужил златен медал поради вештина или одземање на дозволата, има и такви кои се прашуваат дали видеото е наместено или не.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Civil Engineering Trends (@civilengineeringtrends)

 

Loading...