ГЛУПОСТ ИЛИ ГЕНИЈАЛНА ИДЕЈА? Луѓето најдоа генијален начин како да спречат бебињата да плачат! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Луѓето очигледно најдоа „генијален“ начин да спречат бебињата да плачат, иако веројатно не би го ставиле тоа во ниту еден вообичаен упатник за родителите.

Loading...

Неодамна имаше вирална компилација што покажува родители како фрлаат парчиња кашкавал врз бебињата што плачат, трик што очигледно ги спречува бебињата да плачат одеднаш.

 

 

Искрено, се чини дека на прв поглед, овој метод изгледа како шлаканица, бидејќи зачудените бебиња престануваат да плачат во момент. Сепак, тоа не е најубавиот начин за смирување на новороденчето и луѓето остануваат поделени.

Бидејќи никогаш не сум имал бебе, навистина не ја разбирам потребата да се фрли кашкавал врз него, но изненадувачкиот број на уморни родители во делот за коментари се чини дека се целосно воодушевен.

Видеото беше прегледано над четири милиони пати, а реакциите се движеа од хорор до забава.

Loading...

 

 

Една мајка се смееше:

Мама го користеше трикот. Беше многу ефикасно.

Фрлањето кашкавал врз бебе „тренд“ се појавил пред неколку години и се чини дека повторно станал популарен.

Понатамошните истражувања покажуваат дека оваа тактика не работи секогаш. Понекогаш бебињата плачат уште погласно, а друг пат – разбирливо – ќе се обидат да јадат кашкавал. Претпоставувам дека сепак вреди да се проба.

 

Loading...

 

@shelbiekirkwood#stitch with @_hamadafox_ ??? #baby #cheese♬ original sound – Shelbiekirkwood


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *