Гласач го фотографирал гласачкото ливче во Куманово

Сподели со своите пријатели

Гласач во Куманово го фотографирал гласачкото ливче на избирачко место во Основното општинско училиште „Кочо Рацин“.

Loading...

– Во 12.50 часот во СВР Куманово, Б.Д. – претседателка на ОИК Куманово пријавила дека кандидат за градоначалник на Куманово кај нив пријавил дека во основно училиште „Кочо Рацин“ едно лице фотографирало гласачи кои го остварувале своето право на глас, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски