02.08.2019 12:43

Ѓорчев: Долги години доаѓам на Пелинце и никогаш немало помалку луѓе (ФОТО)

Facebook Twitter Google+

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев денеска по завршување на манифестацијата  во Меморијалниот центар АСНОМ во Пелинце изјави дека долги години доаѓа во Пелинце, но дека никогаш немало помалку народ.

Долги години доаѓам на Пелинце и никогаш немало помалку луѓе. На една страна беа претставиците на власта, а народот е на друга страна. Народот пее за Македонија, народот ја сака Македонија. Ќе помине и ова.

Loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments