02.08.2019 12:43

Ѓорчев: Долги години доаѓам на Пелинце и никогаш немало помалку луѓе (ФОТО)


Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев денеска по завршување на манифестацијата  во Меморијалниот центар АСНОМ во Пелинце изјави дека долги години доаѓа во Пелинце, но дека никогаш немало помалку народ.

Долги години доаѓам на Пелинце и никогаш немало помалку луѓе. На една страна беа претставиците на власта, а народот е на друга страна. Народот пее за Македонија, народот ја сака Македонија. Ќе помине и ова.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments