19.08.2019 10:03

Гичевска најново засилување на ЖРК Куманово

Facebook Twitter Google+

Репрезентативката Леонида Гичевска од ЖРК Металург преминува во составот на ЖРК Куманово.

Викендов македонската репрезентативка која настапува на левата и средна бековска позиција го потпиша договорот со актуелниот вицешампион и победник во Купот на Македонија.

Loading...

Гичевска има 21 година и е петто засилување за Куманово. Претходно договори потпишаа Ангела Јанкуловска, Катарина Косановиќ, Медеа Чокели и Наталија Пецанова.

Тимот ќе го предводи селекоторот на сениорската репрезентација Симе Симовски.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments