Ги ставила нозете во вода со морска сол, по половина час ги намачкала со ова, ефектот ја воодушевил (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Доколку и дома ги негувате стапалата, сигурно имате проблем со ситни брчки кои се појавуваат околу петицата кои не можете да ги отстраните за време на третманот. На Инстаграм најдовме видео кое детално покажува како да постигнете совршенство, кога станува збор за кожата во овој регион.

Loading...

Се што треба да направите е да ги натопите стапалата во вода со морска сол, а можете да додадете и неколку капки есенцијално масло. По дваесетина минути до половина час исушете ги со крпа, а потоа намачкајте ги.

Во дебел слој ставете вазелин или крема за стапала, а потоа облечете дебели памучни чорапи и оставете ја кожата да се впие. Ефектот ќе биде многу подобар.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Skincare (@skincareborn)