Ги истетовирала очните јаболка, па ослепела: „Не жалам за ништо“ (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Жената која е целосно покриена со тетоважи откри дека ослепела откако ги истетовирала очните јаболка, но вели дека не жали за ништо.

Loading...

Сара Сабат, 26, од Ел Пасо, Тексас, вели дека „типот не ставил доволно физиолошки раствор“, затоа не можела „да види и да направи ништо“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah (@sarahsabbath)

 

На крајот, таа побарала помош од офталмолог и добила низа капки што и го подобриле видот, но таа вели дека сè уште не гледа како пред тетоважата.

Но, зависничката од тетоважи вели дека не жали за тоа, и покрај фактот дека и се влошило здравјето, бидејќи вели дека станала подобра личност поради тетоважите, пренесува news.com.au.

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah (@sarahsabbath)

 

Сара за Truly изјави дека тату артистот погрешно го пресметал односот на мастило и вода.

„Сè беше тешко за мене – не можев да гледам телевизија или да бидам близу силно светло и дури не сакав да бидам надвор. Станав многу депресивна поради тоа“, рече таа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah (@sarahsabbath)

 

Таа откри дека била малтретирана на училиште заради нејзината влакнетост и додала дека секогаш сакала да се покрие со тетоважи, признавајќи дека тие ја правеле посилна и подобра личност.

Loading...

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah (@sarahsabbath)

 

„Мислам дека потрошив 3.000-4.000 долари на тетоважи. Тие ми помагаат да се изразам, ми помагаат да се чувствувам”, вели тој.

„Не жалам за никакви тетоважи затоа што сега се чувствувам повеќе како мене отколку тогаш“, додаде таа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah (@sarahsabbath)

 

Loading...

Таа исто така вели дека поради тетоважите, луѓето мислат дека таа не е образована или уште полошо – претпоставуваат дека е криминалец.

„Но, не ми пречи. Сите сме различни и нема да судам за другите за нивните мислења. Не секој има храброст да се изразат на начин на кој јас.”

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah (@sarahsabbath)

 

Таа исто така вели дека не планира да запре со тетовирањето.

Loading...

„Тие се мојот штит… мојот начин на живот и дел од мене. Никогаш нема да престанам да правам тетоважи”.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah (@sarahsabbath)

И покрај различните реакции што ги предизвикува, таа собра повеќе од 27.000 следбеници на Инстаграм, каде што пишува дека поради нејзините тетоважи и пирсинг на лицето, се чувствува како „вонземска принцеза“.

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah (@sarahsabbath)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *