Германски овчар го пречекува својот пријател ретривер како мачка (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Германскиот овчар и Голден ретривер станаа пријатели како кученца, а начинот на кој се поздравуваат кога се среќаваат во паркот стана вирален.

Loading...

Кога Клео ја види својата пријателка, таа се спушта во позиција на мачка и чека да види што ќе направи оваа. Ретриверот секогаш приоѓа претпазливо, додека не се “забележат”.

Снимката е објавена на TikTok и собра 15,2 милиони прегледи.

 

@notoriouscleo#notoriouscleo #germanshepherd #gsd #gsdoftiktok #germanshepherdpuppy #dog #dogsofttiktok #doglover #doggo #doggo #doglove #doglife #dogsofttiktok♬ Mission Impossible – Musique Principale des Troupes De Marine