Германец си поставил цел да посети 100 држави и во секоја да спие со една жена: Дали му успеало?

Сподели со своите пријатели

Мајкл Бернд од областа Дрезден имал 23 години кога решил да се качи во авион и да отпатува за Австралија.

Loading...

Таму запознал Бразилка со која преноќил и тоа искуство толку многу го воодушевило што решил да отпатува во сто земји и да спие со барем една жена во секоја од нив.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michael Berndt (@reisenamlimit)

 

Така започнала авантура која траела осум години.Во тие осум години доживеал многу.

Тој бил порно актер во Шпанија, а во Мексико завршил во затвор поради секс на јавно место.

 

Loading...

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michael Berndt (@reisenamlimit)

 

Пливал со ајкули, научил неколку јазици, пробал разни дроги и направил бројни тетоважи.

За да може да ги финансира своите патувања, работел разни сезонски работи, најмногу во ресторани.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michael Berndt (@reisenamlimit)

Loading...

 

Во Австрија готвел за Владимир Кличко и австрискиот фудбалски тим.

За време на неговото патување, тој дури успеал да се ожени двапати, еднаш за да добие виза за Австралија, вториот пат пијан во Лас Вегас.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michael Berndt (@reisenamlimit)

 

Кога бил блиску до својата цел, се случило нешто што засекогаш му го променило животот – ја запознал љубовта на својот живот, Лиза.

Loading...

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michael Berndt (@reisenamlimit)

 

– Ја запознав во 90-тата држава. Таа беше многу разбирлива и чувствуваше дека прво треба да го завршам мојот предизвик. Така направив, а сега двајцата патуваме заедно – заклучил Мајкл, кој напишал и книга за својата авантура.