ГЕНИЈАЛНО И УБАВО: Во стан од 24 квадрати успеа да смести четири простории (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Кога имате мал простор, потребно е да бидете имагинативни. Со малку креативност, можно е да се постават спална соба, кујна, бања и работен простор во стан од 24 квадратни метри.

Loading...

Бред го претвори студиото во функционален стан. Никогаш не би помислиле дека е толку мал со оглед на идеалното користење на просторот. Можеби ова ви звучи нереално, но ќе бидете убедени во тоа кога ќе го погледнете видеото.

 

 

Кога ќе влезете во станот, на прв поглед се чини дека има дневна соба и кујна, но кога ќе го поместите екранот ќе видите дека зад неа се наоѓа мала спална соба со брачен кревет и гардероба.

Белите sидови, како и мебелот и кујнските елементи во посветли нијанси дадоа илузија на повеќе простор, а работното биро може да се претвори во трпезарија доколку е потребно.

 

Loading...

 

Бањата се наоѓа помеѓу кујната и спалната соба. За да изгледа визуелно поголемо, Бред користел големо огледало.

 

 

На видеото погледнете како изгледа целиот стан:

 

Loading...