Галебот ја укра целата пица и одлета: Снимката е прегледана речиси 15 милиони пати (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Познато е дека многу животни без пардон крадат храна од луѓето. Ако е храна на повидок и се гладни, не им е гајле дали има маж во близина. Ќе ја украдат храната и ќе избегаат.

Loading...

Токму тоа му се случило на еден дечко кој нарачал пица и планирал да јаде на терасата во својот двор, но еден галеб му ги попречил плановите.

Човекот ја оставил пицата на масата на терасата, а кога се вратил за неколку секунди заклучил дека неговата пица ја нема.

„О Боже мој, кој ја изел пицата? изненадено рече, а потоа погледна кон небото и здогледа галеб како носи цела пица во клунот. Значи, галебот не послужил едно парче, туку цела пица. „Нема шанси“, вели човекот на снимката.

Ова видео беше објавено на ТикТок и прегледано речиси 15 милиони пати за пет дена.

 

@roberttolppi #seagull #pizza ♬ original sound – Robert Tolppi

 

Loading...