Фотографии од празничната магија на улиците во 20 светски метрополи (галерија)

Сподели со своите пријатели

Познатите светски метрополи ги претворија градските плоштади и јавните собирни места во вистинска магија во пресрет на Божиќните и Новогодишни празници.

Погледнете само како градовите низ светот се претвораат во вистинска празнична магија, налик онаа која што може да ја почуствуваме во прикаските.

Loading...

Москва, Русија

Клифтон, Охајо, САД

Loading...

Париз. Франција

Салцбург, Австрија

Замок Золушки, Дизниленд, Флорида, САД

Loading...

Ратуша, Виена, Австрија

Москва, Русија

Будистички храм Нан Тјен, Вулонгонг, Австралија

Loading...

Парламентот во Будимпешта, Унгарија

Портo, Португалиja

Loading...

Куала-Лумпур, Малeзија

Loading...

Лисабон, Португалија

Лондон, Велика Британија

Loading...

Гливице, Полска

Королев, Московска област, Русија.

Loading...

Плоштад Марија Терезија, Грац, Австрија

Франкфурт, Германија

Loading...

Цирих, Швајцарија

Сао Паоло, Бразил

Сан Карлос, Калифорнија, САД

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.