Физички нападнати кумановец и неговата сопруга

Сподели со своите пријатели

Педесет и седумгодишен кумановец и неговата сопруга завчера биле физички нападнати среде улица во Куманово.

Loading...

– На 10.10.2020 во СВР Куманово, М.К.(57) од Куманово пријавил дека на ул.„Бранко Богдански Гуцман“ во Куманово, тој и неговата сопруга Б.К.(46) биле физички нападнати од едно лице, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


Leave a Reply