Физички нападнат 62-годишен кумановец

Сподели со своите пријатели

Шеесет и двегодишен кумановец пријавил дека бил физички нападнат од две години помлад сограѓанин.

Loading...

– На 26.05.2023 во 11.40 часот Ч.П.(62) од Куманово пријавил дека околу 10 часот во Куманово бил физички нападнат од С.С.(60), информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што додаваат од МВР, по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Пет пожари изминатото деноноќие во куманвско