Физички нападнат 37-годишен кумановец

Сподели со своите пријатели

Триесет и седумгодишен кумановец попладне пријавил дека бил физички нападнат на улицата „Пиринска Македонија“.

Loading...

– На 16.04.2024 во 16.45 часот во СВР Куманово, Ј.С.(37) од Куманово пријавил дека на улица „Пиринска Македонија“ во Куманово бил физички нападнат од Д.П., информираат од Секторот за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски