Физички нападнат 19-годишник од Куманово

Сподели со своите пријатели

Деветнаесетгодишен кумановец пријавил дека бил физички нападнат од сограѓанин.

Loading...

– На 04.12.2021 во 01.00 часот П.К.(19) од Куманово пријавил дека на 03.12.2021 околу 22.30 часот во Куманово бил физички нападнат од Д.Д. од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Се работи на расчистување на случајот.

Никола Ивановски