Филипче попладнево на прес конференција

Сподели со своите пријатели

Со почеток во 14:00 часот прес-конференција денеска ќе одржи министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче.

Се очекува јавноста да ја информира за последните случувања со коронавирусот, статистиката и состојбата во здравствените установи, кои изминатите месец дена се борат да им помогнат на сите оние кои се позитивни на коронавирусот.

Loading...

Прес конференцијата во живо во од 14:00 часот можете да ја следите на линкот подолу.

 

 

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *