Февруари 2021. ќе биде посебен, а еве зошто (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Луѓето на социјалните мрежи забележаа нешто интересно за февруари 2021 година.

Loading...

Следниот февруари започнува во понеделник и завршува во недела, така што календарите (кои започнуваат во понеделник и завршуваат во недела) изгледаат „многу смирувачки“, пишуваат твитерџиите.

„Погледнете колку е смирен февруари 2021 година“, стои во објавата на Твитер што им се допадна на скоро половина милион луѓе.

„Совршен. Совршен и краток, особено по јануари, кој трае со години“.

 

„Ова е сонот на секој перфекционист“, се само некои од коментарите, а имаше и такви кои се пошегуваа:

„Претпоставувате дека воопшто ќе го доживееме февруари 2021 година? ”

Loading...

Сепак, имаше и такви кои се побунија. „Мојот календар започнува со недела“, напишаа.

„Штета, тогаш ќе мора да тагувате до февруари, додека другите ќе уживаат во тоа“, одговори авторот на твитот.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *