Еве кога една жена е целосно задоволна од сексот

Сподели со своите пријатели

Се смета дека сексот кај жената се наоѓа во  нејзинот ум. Тој е речиси сè за што ќе стане збор во оваа статија. Постојат некои работи кои го испорачуваат задоволствата на жената. Ќе споделиме 10 од “најуспешните” практики кои можат да ве направат неодолив љубовник.

1. Сфатете го како “копче”, а не како “клуч”

При споредување на машката и женската сексуалност има една поговорка: “Мажите се како светлосни  прекинувачи и веднаш се подготвени за секс само да ги натиснеш. Жените се како копче со различни подесувања.

”Кога ќе се погодат напредните прилагодувања на женското свест, вие можете да правите  што сакате со неа во кревет. Жените се како условно  француско јадење. Сето тоа зависи не само од основните состојки, но и од готвачот, вистинската температура, времето на подготовка и уште еден куп услови. Со два збора сексот кај жената се случува по 24 часа на ден, а не само за времето поминато во спалната соба.Непрекинатиот флерт со партнерката ви, лесните закачки и пријатни комплименти во секојдневниот ќе ја натераат да мисли за вас во текот на целиот ден и вечер најверојатно ќе заврши според вашите очекувања.

2. Кога сакате да имате секс со неа, бидете сигурни дека се чувствува удобно

Главните студии за женскиот оргазам покажуваат дека клучот за него се крие во спокојството и недостатокот на загриженост. Различни истражувања докажуваат дека местата во мозокот одговорни за обработка на стравот, анксиозноста и различните емоции, можат да доведат и до состојба на транс при оргазам. Што значи тоа? Всушност елиминирајќи го  чувството на анксиозност, страв, и негативни емоции, ќе обезбедите на партнерот до вас еден неповторлив оргазам.

3. Стрпете се, за да дознаете што работи.

Секоја жена е различна и многу често се случува во првите пати кога има секс со нов партнер таа да не дојде до оргазам. Една жена треба да се чувствува удобно и токму партнерот и е должен да разбере што може да ја тргне или доближи  кон сексот. Некои жени сакаат страствени и влажни бакнежи. Други наоѓаат ова за непријатно и понекогаш невкусно. Некои сакаат партнерот им да си игра со градите ,прстињата,  додека кај други тоа целосно отсуствува од љубовната игра. НЕкои се палат само кога ќе има јастават раката по блуза, други кога ќе ги допре во меѓуножјето.Едни преферираат да се на својот партнер, други претпочитаат “мисионерска” поза. Не се ретки жените, кои се способни да доживеат повеќекратен оргазам, а други се подготвени да заспијат веднаш штом добијат дури еден. Се разбира постојат и различни комбинации и неописливо многу фактори кои можат да доведат до незаборавен секс, но сето тоа доста често бара време. Сексуални фантазии и опуштеност.

4. Откако веќе знаете што работи свршивте  “чинот ”  се полни со нешто свежо: Фантазијата!

Шарените фантазии се еден од клучевите за добар сексуален живот, дури и кога вашиот партнер не може да ја врши водечката улога.Повеќето луѓе мислат дека се сексуално задоволни кога имаат интимен момент со човек со кого најмногу се чувствуваат удобно. Интимноста дава слобода на фантазијата, што овозможува мисловно да бидат вклучени други луѓе, ситуации и чувства. Истражување на Д-р Харолд Лајтенберг покажува дека најзастапен фантазија имаат луѓе со задоволителен сексуален живот. Постојат различни книжевности, кои можат да помогнат да беснее вашата имагинација.Исклучителните сексуални сценарија можат значително да го збогатата вашето  „преживување “  во кревет.

5. Покажете предности.

Многу малку луѓе имаат секс како порно ѕвезди, пак и никој не е должен. Живееме во реален свет и секој има свои предности и слабости сексуални земји. Често мажите страдаат од предвремена ејакулација па компензираат со орален секс. Некои страдаат од еректилна дисфункција на заедничка основа, додека други имаат пенис со големина помала од просекот или оној кој не може да ја  доведе партнерката до оргазам. На крајот одлуката на повеќето проблеми се крие во комуникацијата меѓу партнерите. Би било одлично ако пенисот може да го сподели со нас каков му е проблемот и да се донесе одлука, но тоа практично е нереално и остануваат само разговорите кои можете да спроведете со партнерката надвор од спалната соба.Многу жени не умеат да ги “читаат” сигналите кои  ги испраќа пенисот на нивниот партнер и тоа може да доведе до сериозен проблем во креветот. Кога станува збор за тоа е добро и двајцата партнери да земат учество. Без да се почувствува тоа може да се претвори во несакана терапија и проблемите да исчезнат пред да сте разбрале.

6. Обрнете повеќе внимание на клиторисот.

Кога се втурнете  во патувањето на женското задоволство, тогаш патот е речиси замислив.Горниот дел од глансот на клиторисот можеме да го наречеме “копчето на задоволството”. Главните области, кои можат да се стимулираат не само со пенисот се малите и големите срамни усни, перинеумот (областа веднаш под вагиналниот влез) и нејзиниот анусот ако сте сигурен дека тоа би го доработило задоволство.Ајде за момент ние престануваме да мислиме за клиторисот како за малата булбус меѓу внатрешни срамни усни и го разгледаме како комплексна мрежа на нервни завршетоци. Сепак, тој стои во основата на женската сексуалност. Клиторисот има повеќе од 8.000 нервни влакна – повеќе од која и да било дел од човечкото тело, кои од своја страна се во тесна врска со 15 000 други, кои се наоѓаат во карличната област. Стимулацијата само на една зона од своја страна доведува до стимулација на сите останати. Другиот пат кога имате секс размислете за стимулирање на сите ерогени зони во карличната област, а не само да навлезат во нејзината вагина. Ова ќе и испорача големо задоволство и е гаранција дека ќе сака да имате секс повторно.

7. Јазикот е помоќен од меч.

Loading...

Кога станува збор за задоволување на една жена, кунилингус треба да биде нешто со што секој маж треба да е на ти. Дури Рон Џереми познат по најголемиот си пенис забележува: “Повеќе жени се подигнати  на мојот јазик, отколку на пенисот”. Откако ќе се снабдете со вештината да правите кунилингус, за време на секс ретко ќе останете потценети. За жал многу мажи дури и не се трудат да научат како да го прават тоа правилно. Главната што треба да се знае при практикувањето на оваа форма за испорака на задоволство е дека тоа е релативно бавен и процес кој вклучува сосредоточеност, рамнотежа помеѓу нежност, сила, брзина на движењата и хармонија на телото.

8. Покажете и  дека таа е на прво место.

За разлика од мажите, жените не стигнат до точка на “оргазмот на  неизбежност” – момент во кој дури и без физичко стимулирање мажите можат да ејакулираат. Всушност мажите и жените се толку различни во однос на ова, дека многу жени споделат за загубата на оргазам точно кога се на секунди пред него. Тоа е всушност прилично разочарувачки особено ако стане вообичаена практика. Во суштина една од одговорностите на вистинскиот љубовник е да го пропатува патот на задоволство на својата партнерка, да трага во фазите на нејзината возбуда и да направи се што е можно таа да стигне до својот врв пред него. Треба да се обрне внимание на дишењето, пулсот, однесувањето на рацете и нозете, како и мускулите во карличната област. Кога ќе ја совладате тајната на женскиот оргазам, секоја жена со која сте ќе сака да има секс со вас повторно и повторно.

9. Земете вибраторот од ноќното шкафче.

Ако знаете кога и како да вклучите вибраторот во љубовната игра, многу е веројатно да ја натерате да испита повеќе од еден оргазам. Повеќето секс играчки водат до посилни од обичните возбуда, а вибрациите на некои од нив водат до доста поинтензивен и побрз оргазам.Познато е дека на жените им е потребно повеќе време да стигнат до оргазам отколку на повеќето мажи. Тука е моментот да му најдете место на вибраторот во љубовната игра. И откако веќе зборувавме  за техниките кои можете да ги линкувате ако страдате од предвремена ејакулација, ова е уште еден добар начин да предизвикате вашата партнерка  да ја доведете до екстаза. Со малку повеќе пракса може да се покаже дека сето надвор  од “вметнувањето и празнењето” може да биде од корист и на двајцата партнери. Тоа дури може да постигне многу повеќе разновидност во кревет.

10. Конечно не заборавајте на  милување.

Многу често се случува откако ќе ејакулира мажот да и сврти грб на својата партнерка. Не заборавајте дека тоа исто така е момент на интимност и многу жени доживуваат голема радост од прегратките после секс. Ова може да ви стане вистински посакуван љубовник, бидејќи таа така ќе го оцени вашиот однос кон неа.

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.