Еве како изгледала балканската дива Лепа Брена во тинејџерските години (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Неодамна на социјалните мрежи се појави фотографија од Лепа Брена од тинејџерскиот период и сите се воодушевени. Она што е интересно е дека изразот на лицето, но и насмевката, не се смениле многу со текот на годините.

Loading...

Иако јавноста ја следеше како расте пред камера, оваа фотографија досега не е објавена.

Во тоа време, Брена немала идеја дека неколку години подоцна, цела Југославија ќе и запее на глас и ќе го извика нејзиното име. Таа ги задржала очите и насмевката до денес, но и нејзината убавина.

Многумина не знаат дека Лепа Брена, пред да се сретне со поранешниот тенисер, се забавувала со Мирко Крлиќ, новинар, а подоцна и пратеник.

 

 

 

Loading...

Било во првата половина на осумдесеттите, кога таа веќе станала aвезда, а Крлиќ бил диџеј во родниот Зрењанин.

Пред многу години, Крлиќ зборувал за неговата врска со убавата пејачка и рече дека во 1985 година, целиот Зрењанин зборувал дека ќе се ожени.

„Вистина е дека Лепа Брена беше моја девојка долго време и дека се сакавме. Но, сега е минато и сега сме само добри пријатели. За она што го кажува чаршијата во Зренјанин, таа требаше да се омажи за мене и дека, така да се каже, сè веќе беше готово, можам да кажам дека сето тоа беше фантазија и нечии убави желби … Можам да кажам дека, по нашето забавување, Брена беше и останува голем пријател за мене “, рече Крлиќ пред многу години.

„И да ви кажам право, воопшто не бев изненаден кога неодамна беше објавено дека се мажи. Бидејќи одамна знам за нејзината желба. Додека бевме заедно, таа често ми велеше: ‘Мирко , мојата најголема желба е да започнам своја кариера. Постојано ме прогонува помислата дека славата еден ден ќе помине и ќе останам сама… Не можеше да се ослободи од тој страв, особено затоа што постојано беше одделена од нејзините родители, кои живееја во Брчко, изјави Крлиќ.

 

 

 

Loading...

Крлиќ, кој работеше и како водител и уредник, диџеј, а подоцна и како пратеник од 2012 до 2016 година, тогаш се сети на својата прва средба со пејачката.

„Јас ја запознав Брена кога првпат настапи во Зрењанин. Тоа беше пред неколку години, кога пееше како непостојана пејачка во хотелот Војводина. Се допаднавме на прв поглед. И почнавме да се забавуваме. Јас тогаш работев како диџеј на дискови во Младинскиот центар, а подоцна и долу во барот. Брена пееше во нашиот град во два бара неколку месеци, а се видовме подоцна кога го напушти Зрењанин. Можам да кажам дека нејзиниот секојдневен живот беше сосема поинаков од нејзината улога како пејачка и забавувачка во кафеаната. жена, покрај тоа, за нејзината возраст и многу интелигентна. Таа знаеше што сака! “.

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *