26.09.2018 00:48

Евакуиран белградскиот хотел Хилтон

Facebook Twitter Google+

Околу 18 часот избил помал пожар во хотелот „Хилтон“ во Белград поради што гостите и персоналот биле превентивно евакуирани.

Како што пренесува РТС, во хотелот околу 18 часот дошло до пожар поради сој на разделна кутија.

Во трафостаницата на јавната гаража на хотелот изби мал пожар, велат од управата на хотелот.

Сепак немало оган, а пожарникарите изглегле на терен и го сузбиле чадот, по што хотелот продолжил да работи непречено.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments