26.09.2018 00:48

Евакуиран белградскиот хотел Хилтон


Околу 18 часот избил помал пожар во хотелот „Хилтон“ во Белград поради што гостите и персоналот биле превентивно евакуирани.

Како што пренесува РТС, во хотелот околу 18 часот дошло до пожар поради сој на разделна кутија.

Во трафостаницата на јавната гаража на хотелот изби мал пожар, велат од управата на хотелот.

Сепак немало оган, а пожарникарите изглегле на терен и го сузбиле чадот, по што хотелот продолжил да работи непречено.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments