Еротски хороскоп за февруари: Месец полн со акција!

Сподели со своите пријатели

Во текот на февруари, многу возбуда, акција и страст ќе бидат меѓу сите знаци на зодијакот.

Loading...

Некои од сексуалните навои ќе пукнат во креветот, други во автомобилот, а има и такви што ќе ги покажат своите страсти во јавноста.

Овен

Нешто ќе ве натера на акција. Нагласена ви е можноста за силни страсти на работното место, како и пресилни искра со некој од работа или со некој што го познавате преку работа.

Како што ви е нгласен аспектот на тензичен интензитет, може да биде дека ќе влезете во шема со некој кој е ви е надреден.

Бик

Ќе имате акција на тајни места. Можете да очекувате секс преку патување, во природа, надвор од очите на јавноста, или едноставно на скриено место.

Додека оваа идеја можеби ви изгледа луда, немојте да размислувате премногу – никој нема да ве открие или види.

Loading...

Близнаци

Можеби ќе завршите во креветот на пријател или познаник. Нагласено ви е сексуалното приближување до полето на пријателство.

Затоа, ако некој од вашите привлечни пријатели ве покани да свратите на кафе, можеби ќе завршите на истата маса каде што се шолјите.

Рак

Еротизмот ви е нагласен, а еротските аспекти укажуваат на тоа дека многумина од вас имаат многу силна хемија со некој кој е ваш надреден. Можеби ќе завршите во прегратка на шефот, менторот…

Ќе бидете поканети во канцеларијата и работите може да одат малку пострасно отколку што очекувате. Бидете сигурни дека колегите нема да ве гледаат.

Лав

Вие сте кралеви секако, но овој пат ќе бидете измамени од една личност со која често се среќавате, но порано не сте обрнувале внимание на нејзината изразена сексуалност.

Loading...

Токму оваа личност може да ви предложи такво несекојдневно место за секс или да ви предложи групен сек. Изборот е ваш.

Девица

Во февруари, може да очекувате сексуални односи со некој од вашето минато.

Тоа би можело да биде поранешно момче/девојка или некој со кого сте имале многу добри односи.

Можете исто така да ја почувствувате привлечноста со личноста која има врска со парите, во смисла да работи со нив, од таквата енергија ќе се кршат креветите.

Продолжува на следната страница


Pages: 1 2

Leave a Reply