Елен Деџенерис позитивна на коронавирус

Сподели со своите пријатели

Американската комичарка, глумица и водителка Елен Деџенерис објави дека добила потврда оти е заразена со коронавирус.

Loading...

„Сакам да ве известам сите вас дека сум позитивна на тест за Ковид-19. За среќа, во овој миг се чувствувам добро”, објави таа на Твитер.

Водителката на забавната емисија рече дека сите луѓе со кои била во близок контакт се информирани дека е заразена.

Слободан Иванов


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *