ЕКСТРЕМНИ ТЕМПЕРАТУРИ: Замрзна брегот на Јадранот (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Сибирски студ, снег и силен ветер го заледија морето во Ивињ и Тисна.

 

Loading...

 

Најниската температура утринава во Хрватска е измерена во Завижадн, минус 21 степен целсиузов, додека во Делници, Горски Котар има и до три метри снег, така да одредени приземни куќи не гледаат преку прозорците, пренесуваат хрватските медиуми.

 

 

Лекарите ги советуваат граѓаните како да ги преживаат студените денови, вклучувајќи и совети која храна е најдобро да се јаде.


Leave a Reply