Експлозија пред СВР Скопје – оштетни шест возила

Сподели со своите пријатели

Според информациите што ги пренесуваат  порталите, утрово нешто по полноќ на улицата Ангел Димовски, во близина на зградата на СВР Скопје била активирана експлозивна направа.

Loading...

 Од експлозијата се оштетени 5 – 6 возила кои биле паркирани на паркингот каде што експлодирала направата.

Засега нема повеќе информации од МВР.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.