06.06.2018 13:57

Екс македонскиот репрезентативец со провокација: Куманово е Албанија!


Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Таулант Сулејманов предизвика провокација на социјалните мрежи на национална основа.

Имено фудбалерот кој во меѓувреме си го смени презимето во Сафери и одлучи да игра за репрезентацијата на Албанија облече маичка на која пишува „Куманово е Албанија“ и фотографијата ја објави на социјалната мрежа Инстаграм.

Засега не е познато како ќе реагираат ФИФА и УЕФА на ваквата провокација, со оглед на тоа дека нивните правила строго забрануваат потикнување национализам.

ФОТО: Sportmedia

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments