15.06.2019 10:45

ЕДИНСТВЕН ВО СВЕТОТ: Овој мај булдог е вистински тигар (ВИДЕО)


Француските булдози се исклучително мили суштества, па не е за изненадување што се популарни кај љубителите на кучињата.

Веруваме дека многу од нив не би штеделе пари да дојдат до овој единствен примерок, со шари на тигар. Сепак, во прашање е само боја.

loading...

Авторката на снимката напишала дека на овој начин сакала да ја изненади својата сестра, која била нерасположена, а инаку е професионална шминкерка.

Значи во прашање се лажни шари, а инспирацијата за цртање бил сибирскиот тигар.

Фото: Youtube printscreen/ViralHog


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments