Еден приведен и шест повредени полицајци е билансот на вчерашните протести

Сподели со своите пријатели

На големиот протест кој вчеравечер се одржа во центарот на Скопје, пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, полициската станица Беко и пред Собранието приведен е еден демонстрант, а повредени се шест полициски службеници.

И за вечерва е најавен протест и тоа најмасовен до сега, по одлуката на Вељановски за распишување на изборите на 5-ти јуни, донесена денеска.

фото: МКД.МК

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.