Џенифер Анистон станува мајка на 53 години?

Сподели со своите пријатели

Американската актерка Џенифер Анистон (52) го доживеа врвот на славата во серијата „Пријатели“, толкувајќи го култниот лик Рејчел Грин. По долга пауза, тимот ќе се обедини и ќе сними специјална епизода, а навивачите едвај чекаат да ги видат повторно на малите екрани.

Loading...

Извор близок на актерката за магазинот „Клосер“ изјавил дека по тој повод, Џенифер ги израдувала своите колеги со веста дека ќе стане мајка. По два разводи, Анистон одлучи да посвои девојче што го запознала во сиропиталиштето „Каса Хогар Сион“ во Мексико.

 

 

Имено, актерката многу години финансиски му помагаше на сиропиталиштето и реши да го посвои девојчето. Финализирањето на усвојувањето се очекува во јуни годинава.

– Џен беше убедена дека собирот со колегите е вистинскиот момент да се објави веста дека станува мајка. Женскиот дел од актерската екипа знаеше, но таа сакаше да ги изненади момците на снимањето – рекол изворот.

„Тие го поминаа скоро секој буден час заедно цела деценија, преживувајќи ги сите детали од едни на други животи и поддржувајќи се едни со други во сите тешки моменти, вклучително и борбата на Кортни да стане мајка и болниот развод на Џенифер со Бред Пит“, додаде изворот.

Loading...

– Знаејќи колку тие секогаш го сакале ова за Џенифер, правејќи ги вестите уште постресни за неа, но таа сепак сакаше да сподели среќни моменти со нив и да прослави пресвртница во нејзиниот живот – додаде изворот.

 

 

– Сите беа пресреќни кога им ја соопшти веста и и дадоа неколку родителски совети, за кои рече дека со задоволство ќе ги прифати – додаде изворот.

На почетокот на 2011 година, пред Џенифер да се омажи за актерот Џастин Туро, се шпекулираше дека планира да посвои дете од сиропиталиште во Мексико со кое беше во постојан контакт и парична помош.

Иако негираше приказни за посвојување дете пред 10 години, изворот вели дека актерката Кортни Кокс ја поддржувала во процесот на посвојување, кој трае веќе повеќе од една година.

– Судот знае дека актерката не сака да го направи ова голем медиумски настан и сака ова да биде нејзина лична и интимна одлука, но таа ја сподели добрата вест со своите колеги и пријатели – заклучи изворот.

Loading...

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *