Две населени места во Куманово денес без електрична енергија

Сподели со своите пријатели

Како што информираат од ЕВН Македонија, а пренесуваат од Регионалниот центар за управување со кризи, денеска без електрична енергија ќе останат две населени места во кумановско.

Loading...

Станува збор за најавени исклучувања на електричната енергија во период од 8 до 14 часот и тоа дел од населбата Бабин Дол, како и дел од индустриските објекти во населбата Добрашане.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.