Две лица извршиле обљуба врз кумановка

Сподели со своите пријатели

Дваесет и петгодишна кумановка пријавила дека две лица завчера извршиле обљуба врз неа.

Loading...

– На 22.08.2023 година во 01.00 часот во СВР Куманово 25-годишна кумановка пријавила дека на 21.08.2023 две лица извршиле обљуба врз неа, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кај Старо Нагоричане спречен шверц на 44 мигранти