Две години мајката го прославувала роденденот на својот син на погрешен датум: „Бев сигурна дека тогаш е роден…“(ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Емили Вондрачек, мајка на три деца, објави видео на TikTok во кое признава дека две години го слави роденденот на своето второ дете на погрешен ден; убедена дека „знае кога и се родил синот“ .

Loading...

– Само што разговарав со неговиот педијатар, а тој ми спомна дека син ми е роден на 25-ти во месецот – вели таа и додава: „Но, тој е роден на 26-ти, јас сум неговата мајка, претпоставувам дека знам … Тој одговорил дека е роден на 25-ти, а за да докаже дека не е во право, Вондрачек решил да го провери нејзиниот Фејсбук и кога напишала на него дека дошло уште едно бебе.

 

 

– Проверив. Навистина е роден на 25-ти – рекла таа засрамена.

Во видеото таа објасни дека овој син не и е ни прво, туку второ, а потоа неколку пати повтори „Ги сакам моите деца, ги сакам моите деца…

“ Таа веднаш ја објави својата грешка на Вокрачек, вели да им помогне на другите мајки да сфатат дека го гледаат тоа „и не e толку страшнo“.

Loading...

 

 

– Со денови се каев кога го погрешив името на моето дете; Некој ме праша како се вика и јас реков Рон, а се вика Харпер – рече една од придружничките, а друга додаде дека една година мајка и пеела „Среќен роденден на Алисон а всушност се викала Ешли…“. И единственото дете … – Тато ме запозна со Елен на мојата свадба. Јас се викам Ени. Тогаш имав 19 години – напишала девојката во коментарите, а една жена рекла дека четири недели по раѓањето отишла на работа со своето бебе за да им го покаже на колегите. – Некој го праша како се вика, а јас блокирав. Не знам зошто, но му кажав на Рено. Тоа е нашето куче. – напиша таа, а пренесува The Sun.

 

@thevondyfam How’s your day going? #momfail #mombrain #parenting101 #sahm ♬ original sound – Emily Vondy